PhotoCstrike-ComuniTy
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Download cele mai noi jocuri, download programe...etc
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 tutorial cum sa scriem corect unele cuvinte des intalnite

In jos 
AutorMesaj
N!K3
Mod-Cs
Mod-Cs
N!K3


Numarul mesajelor : 70
Activitate pe forum :
tutorial cum sa scriem corect unele cuvinte des intalnite Left_bar_bleue100 / 100100 / 100tutorial cum sa scriem corect unele cuvinte des intalnite Right_bar_bleue

Data de inscriere : 28/12/2008

tutorial cum sa scriem corect unele cuvinte des intalnite Empty
MesajSubiect: tutorial cum sa scriem corect unele cuvinte des intalnite   tutorial cum sa scriem corect unele cuvinte des intalnite I_icon_minitimeLun Dec 29, 2008 3:34 pm

TUTORIAL CUM SA SCRIEM CORECT UNELE CUVINTE DES INTALNITE LA CS



Am vazut la unii membrii din comunitatea eXtreamCS.com ca nu stiu sa scrie corect unele cuvinte de tip plugin, server, si altele.


Daca nu incepem sa scriem corect unele cuvinte des intalnite unii oameni o sa inteleaga total gresit ceea ce dorim.


Si incepem...


Cuvantul plugin se foloseste foarte mult pe acest forum , dar multi scriu acest cuvant la plural, ceea ce inseamna altceva .

Cuvantul plugin inseamna in limba romana dop tutorial cum sa scriem corect unele cuvinte des intalnite Icon_haha ,dar ... acesta are alta semnificatie in limba engleza.

Multi pe acest forum scriu in loc de plugin , plugins si nu este corect cand va referiti doar la un lucru. La multe cereri de pluginuri din acest forum sau la multe topicuri despre pluginuri multi membrii scriu ceva de genul Quote:
As dori si eu un plugins care sa....

sau Quote:
Acest plugins face ca jucatorul sa...

ceea ce am mai spus, nu este corect.

*Am sa va spun traducere la una dintre greselile de mai sus : si o luam pe prima -> As dori si eu un plugins care sa.... si traducerea este cam asa -> As dori si eu un pluginuri care sa... ; deci vedeti si voi diferenta.



===============



Deci de acum , ca sa postati corect o cerere sau un plugin , v-as ruga sa folositi doar cuvantul plugin, fara s-ul acela care va strica toata fraza.

Deci prin urmare, corect se scrie plugin si nu plugins!

Si mai avem un cuvant des intalnit si acesta este cuvantul -> server.

Cuvantul server, inseamna in limba romana server , acelasi lucru ca in limba engleza.
Tot asa, multi pe acest forum scriu servar in loc de server ceea ce nu este corect si dau dovada de oameni inculti , care nu stiu cat de cat diferenta dintre limba engleza si limba romana.
Cuvantul servar scris pe la forumurile de cereri tutoriale sau cereri pluginuri , arata urat, pentru cine il citeste.


Cel mai corect este sa scriem server deoarece lumea o sa inteleaga si nu o sa va corecteze de fiecare data cand scrieti asa. Mie mi-ar fi rusine tutorial cum sa scriem corect unele cuvinte des intalnite Icon_worried .
Si va dau un exemplu de fraza scrisa cu cuvantul servar, adica cuvantul scris gresit :


Quote:
Vreau sa-mi fac un servar de cs, dar nu stiu de unde sa incep...

sau Quote:
Am un servar de zombie si nu-mi merge un plugin.....

.


*Deci va sugerez sa luati aminte aceste lucruri deoarece sunt 2 motive care sunt jenante cand scrieti aceste cuvinte incorect :

1.Nu va invatati sa scrieti corect si asa o sa va formati cand sunteti mari, sa scrieti incorect..ceea ce nu este bine..
2.O sa rada lumea de voi ca sunteti analfabeti si o sa va corecteze de fiecare data cand scrieti incorect.


Deci prin urmare, varianta corecta a cuvantului server este server si nu servar!!!

TUTORIAL PENTRU EXTREAMCS.COM
Sus In jos
 
tutorial cum sa scriem corect unele cuvinte des intalnite
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Tutorial Mp3 in cs
» Tutorial instalare mod gg
» Tutorial Bunny Hop
» [Tutorial] Cum marim fps
» Tutorial Anti-Fuckoff !

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
PhotoCstrike-ComuniTy :: ..::Probleme server dedicat CS 1.6::.. :: Tutoriale-
Mergi direct la: